Základy práva

Aktuální termíny naleznete na této stránce dole pod popisem kurzu.

Bez základních znalostí právních norem se dnes žádný podnikatel neobejde. Neznalost neomlouvá a sankce a pokuty za jejich porušování mohou znamenat i počátek konce. S právními normami a nařízeními se setkáte hned při počátku registrace Vaší živnosti, při prodeji služeb či výrobků, při zaměstnávání pracovníků, při podnikání v rámci EU apod.

Získejte proto povědomí o právních nařízeních, která se Vás jako podnikatelů týkají, a připravte se s námi na právní úskalí podnikání v kurzu Základy práva!

Vzhledem k tomu, že nelze úplně oddělit podnikatelský život od života rodinného, a naopak nový trend požaduje, aby se oba tyto životy co nejvíce skloubily, je v rámci kurzu upozorněno na zákonnou úpravu některých rodinných vztahů a na problémy, které se v této oblasti nejčastěji vyskytují a ženám-podnikatelkám často komplikují život (rozvody, domácí násilí, péče o děti z rozvedených či jinak nefunkčních manželství apod.). V neposlední řadě jde také o takové uspořádání předem jak rodinného, tak i podnikatelského života, které by neohrozilo, resp. zabezpečilo ženě podnikání i tehdy, kdy by nastaly v rodinných vztazích problémy anebo došlo i k rozvodu.


Lektor

Ing. Jaroslava Holasová, MBA

Obsah kurzu

  • Živnostenský zákon
  • Obchodní zákoník
  • Občanský zákoník
  • Zákon o ochraně spotřebitele
  • Základní právní předpisy vztahující se k nejrozšířenějším činnostem podnikání
  • Volný pohyb služeb v rámci Evropské unie
  • Společenská odpovědnost firem (CSR)

Organizace kurzu

Místo konání: Odyssey Learning Center náměstí Barikád 1134/3, 130 00 Praha

Délka kurzu: 9.00 – 16.30

Velikost skupiny: max. 14 osob

Součástí kurzu jsou studijní materiály a zajištění celodenního občerstvení.

Poplatek: Kč 0,–

Účast v první replikaci kurzů je zcela zdarma. Od 1. 1. 2013 bude vybírána vratná záloha ve výši 500,–, která Vám bude navrácena po absolvování 3. kurzu

Momentálně nejsou vypsány žádné termíny kurzu. Zkuste to prosím později, anebo zvolte jiný kurz.