DomůRodinaTipy pro krásnější bydlení: Tapety, dřevo či květiny

Tipy pro krásnější bydlení: Tapety, dřevo či květiny

Mít hezké bydlení je snem každého z nás. K tomu, abychom se v něm cítili ještě lépe, někdy postačí menší změna. Žádnou velkou investici nepotřebujete. Udělejte si radost zajímavým doplňkem a svému bydlení dodejte nový rozměr. Přinášíme vám pár tipů, jak z pěkného bydlení udělat ještě hezčí.

Tapety zvýrazní každou zeď
V minulosti byla nezbytnou součástí každého bytu. Měla zakrýt všechny nedokonalosti jeho stěn. Dnes je tapeta na zeď dekoračním prvkem, který každý interiér příjemně oživí. Nelepí se na všechny 4 stěny od podlahy až po strop. Má vyniknout a pokoj zvýraznit. Tapetu nalepte jen na jednu stěnu, schodiště, dveře nebo velkou skříň. Motiv přizpůsobte charakteru místnosti. Zútulněte ji imitací dřeva. Přeneste si domů kousek přírody. Hory, rozkvetlou louku či písečnou pláž. Inspirujte se místem, na kterém se cítíte nejlépe.

Okna bez závěsů zívají prázdnotou
Na žaluzie a rolety v obýváku zapomeňte. Větší šmrnc jí dodají závěsy do obývacího pokoje. Vyměňte je vždy, když zatoužíte po změně. Závěsy jsou doplňkem, na který se po vstupu do místnosti nezaměříme, ale když je vyměníte, každý hned postřehne, že v pokoji je něco jinak. Na výraznou změnu zareaguje každý. Buďte o krok vpřed a nechte návštěvy trochu potrápit. Zkuste uhodnout, kdo změnu závěsů odhalí jako první a zjistěte, kdo vás zná nejlépe. Závěsy nejsou jen tipem na hezčí bydlení. Do života vám vnesou více barev a zábavy.

Pokojové rostliny pro krásu a uklidnění
Všechno je přesně tak, jak jste si představovali a přesto v bytě něco chybí. Zeleň. Nikdy jste nebyli na kvítky a mámě jste se upřímně divili, že je má všude. Velký prázdný kout je třeba něčím oživit. Stálezelená pokojová rostlina kromě uklidňující zelené přenese do pokoje i kousek přírody. Zvolte nenáročné květiny, které nepotřebují mnoho světla a občas je zalijte. Odvděčí se vám svojí krásou a nakonec se vám tak zalíbí, že z nich vytvoříte celou květinovou zeď a nakonec budete přesně jako máma. Květy budou všude.

Vůně dřeva i ve 4. patře
Krb a praskání dřeva v ohni dnes není jen součástí rodinných domů. Elektrický krb s efektem reálného ohně vám teplo domova pomůže vyčarovat i v bytě ve 4. patře. Obložte jej dřevem nebo kamenem a získejte nadčasovou dekoraci, která nikdy nevyjde z módy. Postavte k němu koš plný dřeva a pěkný doplněk plný vzpomínek na prázdniny u babičky je na světě. Modernímu bydlení spojení s tradičními prvky dodá originální ráz a ještě více jej zvýrazní. Třeba jen vědět, jak na to.

Knihovna není nuda
Domácí knihovna nemusí být jen nudnou rovnou policí, ve které jsou knihy pokládané zády k nám, abychom jejich název a autora dobře viděli. Vytvořte si regál s policemi ve tvaru stromu a knihy do něj pěkně pokladte. Klidně i podle barev. Využijte staré piano a získejte zajímavou dekoraci a prostor pro knihy v jednom. Nebojte se. Nezabere vám mnoho místa. Křídlo zavěsíte na zeď. Piano nefunguje. Nikdo si na něm už nezahraje. Z regálu s patrovými policemi, které jsou plné knih, vytvořte předělovací stěnu. Kupte čtvercové police různých rozměrů a barev a na zeď je uložte tak, jak se vám líbí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek