DomůRodinaZvykli jste být přesná jako švýcarské hodinky? Vždyť děti vám ukáží

Zvykli jste být přesná jako švýcarské hodinky? Vždyť děti vám ukáží

Jakmile už s partnerem nebudete sama, ale přibude k vám vaše první dítě, do jisté míry vám to obrátí život vzhůru nohama a kompletně změní váš zaběhnutý denní harmonogram. Pokud jste dosud zvykla mít vše přesně načasované a všude být na vteřinu přesně, rovnou se vzdejte té představy, že tomu tak bude i nadále.

Nezapomeňte na dostatek vrstev oblečení

Váš časový harmonogram totiž nyní určuje vaše ratolest. Proto už více neslibujte známým, že tam a tam budete tehdy a tehdy. Jen jim řekněte, že přijedete. A to mluvíme o létě, kdy stejně jako pro vás i pro vaše dítě platí, že stačí minimum vrstev oblečení. No dobře, maličké děti nemůžete ani v létě obléknout do krátkého, ale pořád je to nic v porovnání s tím, co nastane, když přijde zima.

Jen si to představte. Oblečete ho do nesčetného množství vrstev, aby neprochladlo, zabalíte ho do některého z roztomilých fusaků, které jste poohlížela již přes léto, totéž zopakujete i na sobě (až na ten fusak) a najednou zjistíte, že je třeba přebalit. Vidíte? Říkali jsme, že se rozlučte se včasnými příchody.

Rychle zjistíte, že každá máma malého dítěte je vlastně superžena

A když to po přebalování všechno absolvujete znovu, zůstane vám energie sotva na to, abyste si sedla na některou z vašich pohodlných designových židlí a vůbec ne na to, abyste vaši malou lásku uložila do kočárku a šla na procházku do toho mrazivého počasí.

Ale nebojte se, čerstvý vzduch prospěje nejen vašemu dítěti, ale i vám a bude-li venku opravdu mrazivě, zaručeně vás to probere. Jen nemyslete na to, co všechno ještě budete muset absolvovat po příchodu domů a kdy se asi tak dostanete na postele. I to jen na chvíli, dokdy vás neprobudí ten malý človíček v postýlce vedle vaší postele. Ale na konec si stejně vždy řeknete, že to stojí za to.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek